FAQ - najważniejsze zasady rekrutacyjne

Związane jest to z koniecznością posiadania przez kandydata adresu e-mail, na który przesyłane są wszelkie informacje dotyczące procesu rekrutacji. Po zalogowaniu kandydat ma również możliwość przeglądania swoich danych, procesu rekrutacji oraz swojego statusu.

  • w przypadku „nowej matury” - wpisywanie niepoprawnego numeru świadectwa dojrzałości. Często podawany jest numer świadectwa ukończenia szkoły. Numer świadectwa dojrzałości będzie znany dopiero po ogłoszeniu wyników matur;
  • wpisywanie zbyt dużej liczby przedmiotów:
    - na kierunkach medycznych należy podać ocenę z biologii oraz z chemii, a ocenę z fizyki podaje się tylko w przypadku braku chemii;
    - na kierunkach politechnicznych podaje się ocenę z matematyki oraz z fizyki, a ocenę z chemii podaje się tylko w przypadku braku fizyki.
  • wypełnianie formularza rekrutacyjnego z włączonym Caps Lockiem (wszystko dużymi literami np. JAN KOWALSKI) oraz wszystko małymi literami (np. jan kowalski). Tak wypełnione podanie nie zostanie przyjęte.

W przypadku błędnego wprowadzenia danych należy zgłosić się do Biura Rekrutacji w celu poprawienia błędnych wpisów.

Podanie powinno być dostarczone w formie wydruku komputerowego z konta osobistego kandydata. Wydruk komputerowy powinien być dwustronny.

•    wysokość opłaty rekrutacyjnej to 85 zł;
•    przy rejestracji na kilka kierunków dokonuje się opłaty na każdy wybrany w rekrutacji kierunek.

Postępowanie kwalifikacyjne na studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego stopnia obejmuje konkurs świadectw dojrzałości.
Szczegółowe wytyczne rekrutacyjne, dotyczące poszczególnych kierunków studiów I i II stopnia, znajdują się TUTAJ

Absolwent, a nawet student każdej uczelni wyższej, może odbyć studia na kolejnym kierunku studiów stacjonarnych bez ponoszenia opłat za naukę. Przy wyborze kolejnego kierunku studiów konieczne jest przejście całej procedury rekrutacyjnej, z Internetową Rejestracją Kandydatów włącznie.

Studia te skierowane są do absolwentów kierunków ekonomicznych, humanistycznych, medycznych. Osoby, które ukończyły inne kierunki studiów, niż Praca Socjalna pierwszego stopnia, zostaną przyjęte na studia drugiego stopnia, jeżeli zadeklarują uzupełnienie brakujących efektów z zakresu wiedzy i umiejętności poprzez realizację i zaliczenie zajęć dydaktycznych, wyznaczonych przez Dyrektora Instytutu.

Studia dualne to innowacyjny projekt edukacyjny, zakładający równoczesne zdobywanie wiedzy akademickiej i doświadczenia praktycznego. Ich przewagą nad tradycyjnym modelem studiów, jest to, że w chwili ich podjęcia student kierowany jest do konkretnej firmy, traktowany jest jak pracownik - zyskuje takie same prawa, ale i obowiązki. Odbywa także więcej godzin praktyk, niż studenci standardowego trybu, realizuje specjalistyczne projekty branżowe, otrzymuje stypendium fundowane przez pracodawcę, a po zakończeniu studiów także certyfikat, potwierdzający zdobyta wiedzę i umiejętności w konkretnej firmie. Studia te doskonale przygotowują wysoko wykwalifikowanych specjalistów, kształconych w rzeczywistym środowisku konkretnej firmy.
Akademia Nauk Stosowanych im Stanisława Staszica w Pile jest jedną z nielicznych w kraju, prowadzących ten typ studiów na tak szeroką skalę.

© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.

Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"